Гол в 95-ата минута донесе точка на Брайтън срещу Кристъл Палас, ''чайките'' пропуснаха да оглавят Висшата лига (ВИДЕО)

Брайтън стигна само до равенство при гостуването си на Кристъл Палас и пропусна да оглави Висшата лига. Двубоят от шестия кръг завърши с успех с 1:1, като точен за домакините бе Вилфред Заха от дузпа в края на първата част. За гостите от Брайтън се разписа Нийл Мопей в петата минута на даденото от съдията продължение на срещата.

Първата сериозна опасност в мача бе 33-ата минута, когато Дани Уелбек от Брайтън получи добро центиране в наказателното поле и стреля, но вратарят на Кристъл Палас реагира отлично и спаси.

В първата минута на даденото от съдията продължение домакините поведоха. Леандро Тросар извърши нарушение в пеналта на Брайтън и съдията Андре Маринър посочи бялата точка. Зад топката застана Вилфред Заха, който не остави никакви шансове на Роберт Санчес.

Малко след началото на втората част Кристъл Палас можеха да вкарат втори гол. Вилфред Заха бе изведен зад гърба на защитата. Нападателят стреля мощно в десния ъгъл на вратата на стражът на Брайтън показа страхотен рефлекс и спаси.

В 77-ата минута Джордан Аю можеше да отбележи второ попадение за Палас. Той получи добра топка в наказателното поле и стреля, но покрай десния страничен стълб.

След успеха си Кристъл Палас събра 6 точки и се намира на 15-та позиция. Брайтън от своя страна е шести с 13 точки. Лидер е Ливърпул с 14.