Хебър си върна първото място, четири домакински победи с по 1:0 във Втора лига

Хебър Пазарджик се завърна на стадион „Георги Бенковски“ с победа срещу Левски Лом в мач от 16-ия кръг на Втора лига. Отборът на Николай Митов победи северозападния тим с 1:0, с което си върна първото място във временното класиране във втория ешалон на българския футбол, събирайки актив от 37 точки. Единственото попадения в срещата падна в края на първата част и бе дело на Живко Петков.

Подобен сценарий имаше и във Велико Търново, където Етър също победи с 1:0 с гол в края на първото полувреме, когато Даниел Младенов отбеляза във вратата на дубъла на ЦСКА 1948. С успеха „болярите“ също събраха 37 точки, но остават на втората позиция заради по-лоши показатели в преките мачове с Хебър.

Другите два ранни мача за деня също завършиха с домакински победи с по 1:0, като Марек се наложи над Лудогорец 2, а Спортист Своге излъга Струмска Слава.